EN SK

Agentura promotion

Logo Agentura promotion

BMD v Londýne: Slovenská móda očarila Angličanov (update)

Priamo v srdci Londýna, v nádhernej budove Inštitútu Riaditeľov (Institute of Directors), v ktorej má počas olympiády sídlo Slovenský dom, prebiehala módna prehliadka popredných slovenských návrhárov, ktorí sa pri tvorbe inšpirovali tradičnými slovenskými odevmi.

Na módnej prehliadke pod značkou Bratislavských módnych dní nechýbali vzácni hostia: prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič, slovenský olympijský atašé v Londýne Jan Telenský a predseda Slovenského olympijského výboru František Chmelár.

Významná slovenská módna návrhárka Veronika Hložníková sa pri tvorbe dámskych modelov inšpirovala pánskym ľudovým krojom v bielo-čiernej kombinácii s akcentami v červenej. Ďalších známych módnych návrhárov a ich modely reprezentovali stylista Milan Štefan a módna návrhárka Hana Převrátilová.  Obidvaja zostavili kolekciu z dielne úspešných dizajnérov, ktorí sa prezentovali už na minulých ročníkoch BMD. V Londýne mohli návštevníci v Slovenskom dome vidieť diela Lukáša Kimličku, Kataríny Halasovej,Henriety Kurčíkovej, Zlatice Hujbertovej, Libora Komosného, Borisa Hanečku, Marcela Holubca a Hany Převrátilovej.
Previous Next

©2011 Agentúra promotion, s.r.o.
Dr. Vl. Clementisa 10, 821 02 Bratislava